Zlatá pravidla úspěchu vrcholových manažerek

2.11.2010

2Women in Corporate Governance Conference 20.10.2010

„meet the very women and men who are inspiring, revitalizing and transforming business“

SPEAKERS:


Petr Kavalíř – Partner a výkonný ředitel CGPartners, autor projektu Women in Corporate Governance

 ve společnosti CGPartners – corporate governance consulting – působí již 7 let. Věnuje se především správě a řízení společností (corporate  governance), transformaci organizační kultury a ethics&compliance.

Globální zkušenosti získal v The Nicholas C. Petris Center on Health Care Markets & Consumer Welfare, UCBerkeley, California, USA, kde  dva roky pracoval jako postdoctoral fellow. Přednášel na konferencích a workshopech v Evropě, Americe i Asii. Publikuje v ekonomickém  tisku a spolupracuje s renomovanými výzkumnými týmy. Petr je garantem dvou vzdělávacích programů akreditovaných Ministerstvem školství ČR: Národní certifikační program studia corporate governance a Národní certifikační program managementu kultury, etiky&compliance.

Magisterský titul získal na FPE Západočeské univerzity v Plzni, Ph.D. na FTVS Univerzity Karlovy v Praze. MBA Rochester Institute of Technology, USA. Na počátku své kariéry působil více než rok jako fellow v týmu lídra v oblasti lidských hodnotových systémů profesora Schwartze na katedře psychologie Hebrew University of Jerusalem, Israel.

Petr je nezávislým členem dozorčí rady společnosti CSV Envi Eco a.s.. Zakladatelem a členem správní rady Institute for Organizational Culture and Ethics Development (IOCED), členem a certifikovaným poradcem globální sítě Cultural Transformation Tools, členem The International Association of Cross Cultural Psychology, a členem Corporate and Social Responsibility Committee of British Chamber of Commerce, Czech Republic. a představenstva v

 

Muriel Anton, CEO-VODAFONE

 Canadian Muriel Anton is currently the CEO of Vodafone Czech Republic. In more than 20 years of her career, Muriel has acquired significant  experience in financial management of telecom companies in both Canada and the Czech Republic and has earned great renown as an expert in  the field. She first came to the Czech Republic in 2000 to join the startup Oskar as a Vice President for Finance and she guided the company  through its acquisition by Vodafone. Under her leadership, the company has covered a large proportion of the population with 3G signal and  continued to grow its customer base. Muriel is the type of manager that does not merely focus on business but also on her employees‘ well-being  and wider social and environmental responsibility. Thanks to her efforts, Vodafone became the Second Best Employer of 2009 and the Most Socially Responsible Company of 2010. Most recently Muriel has also led the foundation of a mentoring program for Czech business women – Odyssey 2010. In 2008 and 2009 she has been voted the Most Influential Businesswoman by the renowned economic daily newspaper “Hospodářské noviny” and Woman Manager of the Year for 2009.

Golden rules: “Trust your instincts” & “Learn from others as much as they can learn from you”

 

Pepper De Callier, Founder Prague Leadership Institute 

 Formerly a partner at two of the most respected executive search and consulting firms in the world, Spencer Stuart and Heidrick & Struggles,  Pepper has devoted his career to understanding, counseling, and coaching leaders. Today, thousands read his syndicated column on leadership  in Hospodářské Noviny, the financial daily of the Czech Republic and Slovakia, and on his blog at blog.aktualne.centrum.cz His book, Common  Sense Wisdom, was published in early 2010 and is now being translated into Mandarin for release in 2011.Pepper has advised executives in  Asia, North America, and Europe at Microsoft, Japan Energy, Emerson Corporation, Boeing, Ericsson, SAIC, Sempra Energy, Hitachi, Oki  Semiconductor Company, SABMiller, Telefonica O2, UniCredit Bank, Vodafone, Imperial Tobacco, Nokia, RaiffeisenBank, DHL, EuroFarms, Office Depot, Warburg Pincus, McKinsey & Co., and Young Presidents Organization, among many others.

Golden rules„Focus more on being a good leader than being a good female leader. We become the choices we make in life. Are the choices you make every minute of every day leading you closer, or further away, from being the person you hope to be?“

 

Alexis George CEO & Board Member Czech and Slovak Republics

 June 2003 – March 2008 Executive Director ING Australia. During my time in ING Australia I had several positions including Chief Operating  Officer for the Group, Director responsible for Retail Financial Services (Pensions, Life Insurance and Mutual Funds) and as Business Leader  for the integration of the various business units.

January 2000 – March 2003 CEO BNP Securities Services Australia CEO for the local custodian business and also part of the global  management team responsible for driving the strategy of the business. The goal was to make the business the largest European supplier of  securities services. January 1990 – December 1999 – BT Financial Services Group – Various positions including Chief Operating Officer and  CIO for the Group and CEO of Retail Funds Management businesses. 1983 – January 1989 PriceWaterhouseCoopers London and Sydney  Involved in Audit, Training and Consultancy areas of the business and worked in both the London and Sydney offices.

Golden rules: „Life was never meant to be easy but hey we are women! It is their problem and not mine that I am a woman.“

 

Ivana Watsonová former HR Director Tetra Pack , Abbott Laboratories

 Personalistikou ze začala zabývat v r. 1991, kdy pracovala ve švédské firmě Tetra Pak. V roce 2000 přešla v rámci Tetra Pak do Švýcarska,  kde zastávala funkci HR pro střední a východní Evropu, Turecko, Řecko a severozápadní Afriku. V roce 2006 změnila region, přesunula se do  Portugalska a byla zodpovědná za region Jižní Evropa (Belgie, Francie, Španělsko, Portugalsko, Itálie, Řecko). V roce 2006 se vrátila do Čech,  a od té doby zastávala HRD role v nadnárodních společnostech Toyota Peugeot Citroen, Abbott Laboratories, Rockwell Automation a Hewitt  Associates. V oblasti personalistiky prošla mnoha projekty v různých zemích Evropy a Afriky. Mezi její specializace patří řízení/změna firemní  kultury, Diversity and Inclusiveness, Talent Management, HR effectiveness, mezikulturální management, facilitace skupin včetně vrcholového  vedení, poradenství. I. Watsonová absolvovala postgraduální studium Strategic HR Management na Sheffield Hallam University a je akreditovaný mediátor (mimosoudní řešení sporů).

Zlatá pravidla: „Jedním je titul knížky Gail Evans “She Wins You Win”. Titul i obsah knížky je o tom, že ženy v managementu jsou často samy sobě největším nepřítelem, a o tom, jak se navzájem podporovat. Druhé pravidlo by mohl být titul druhé knížky Gail Evans: “Play Like a Man Win Like a Woman”, tj. “Hrej jako muž, vyhrej jako žena.” Myslím tím odhodit ženské nešvary jako řevnivost, klepy, neupřímnost.“

 

Jan Bubeník managing partner BUBENIK PARTNERS

 založil a Bubenik Partners v polovině roku 2001, po ukončení působení v čele české pobočky největší celosvětové executive search společnosti.  Bubenik Partners je personálně poradenská společnost, která se specializuje na vyhledávání špičkových manažerů v regionu CEE. Dříve než Jan  Bubeník vstoupil do oboru zabývajícího se vyhledáváním řídících pracovníků, pracoval jako Management Consultant pro McKinsey &  Company.

Studoval pediatrii na pražské Lékařské fakultě Univerzity Karlovy a ekonomii na University of Colorado v Boulderu. Je otcem Matildy a  Matouše.

 Zlatá pravidla: „I v kalhotovém kostýmu a v pozici manažerky zůstávejte ženou a hlavně sama sebou. My muži to nutně potřebujeme,  byť ne vždy a okamžitě jsme schopni to přiznat a ocenit…Muži nikdy nemohou znát potřeby 50% svých zákazníků (žen) z první ruky!“

 

Jaroslava Kunová CEO – FAKULTNÍ NEMOCNICE PLZEŇ

 Ing. Jaroslava Kunová je ředitelkou Fakultní nemocnice Plzeň. Když do funkce nastoupila, patřila nemocnice mezi nejzadluženější zdravotnická  zařízení v tuzemsku. Nyní se řadí mezi nejlépe hospodařící. Zároveň se v oblasti rozvoje medicínské péče nemocnice proměnila k nepoznání a  její růst i výstavba nových nemocničních budov mění i tvář jedné z plzeňských čtvrtí – Lochotína. Nástup Jaroslavy Kunové do vedení  nemocnice odstartoval nejdynamičtější období v její historii. Jaroslava Kunová vystudovala na vysoké škole obor informační a řídící systémy a  absolvovala postgraduální studium se zaměřením na hospodářské, obchodní, pracovní a správní právo. Začínala jako programátorka v podniku  Škoda Plzeň, ale záhy přešla na vedoucí posty do oboru stavebnictví. V letech 1991-1996 byla ředitelkou Nemocnice s poliklinikou Stod. Na následující dva roky se stala ekonomickou náměstkyní Fakultní nemocnice Plzeň, jejíž je od roku 1998 ředitelkou.

Kromě řízení Fakultní nemocnice působí Jaroslava Kunová jako dlouholetá předsedkyně Asociace nemocnic ČR, která je významným partnerem při vyjednávání úhrad zdravotní péče pro zdravotní pojišťovny i Ministerstvo zdravotnictví. Je rovněž místopředsedkyní představenstva Národního refenčního centra a společně se svým managementem ve fakultní nemocnici zpracovává podklady pro Ministerstvo zdravotnictví týkající se financování zdravotnictví a jeho rozvoje v ČR. Má dceru lékařku a dva vnuky. Mezi záliby Jaroslavy Kunové patří turistika a golf.

 

Dita Stejskalová CEO – OGILVY PUBLIC RELATION

 Dita joined Ogilvy Public Relations in Prague in 1994 and has become one of the founding members of the agency. She has been responsible for  managing and growing the agency’s business and in 1999 she took over as Managing Director. Having been in the industry for 16 years, Dita  has extensive experience in developing and managing communication programs for many high-profile clients especially in corporate  communications, marketing communications, and health&medical area. Her clients have included for instance Bayer Schering Pharma, Czech  Airlines, Czech Telecom, GE Money, Janssen-Cilag, Pilsner-Urquell, Unilever. Dita has been managing re-branding strategies, e.g. for GE  Money, ING Group, IPO communication for Zentiva, image and educational strategies for Absolut Vodka, Dove, Evra, crisis communication  campaigns and co-ordination activities in Central and Eastern Europe. Dita cooperates with non-profit organizations in the Czech Republic  especially the Foundation of the Charter 77 – Konto Bariéry which helps disabled people, VIA Foundation, and the Library of Vaclav Havel. She is member of Board of Directors of BONA Foundation Her activities include advice on communications strategies, relations between donors and foundations and lecturing on public relations for the charity sector. She is a founding member of the Odyssey 2010 – the Czech Women Business Leaders Mentoring Program. And a Faculty member of the Prague Leadership Institute (www.pragueleadershipinstitute.com). Until January 2007 she acted as the Chairperson of the Association of the Public Relations Agencies, APRA. She lectures on public relations for various educational institutions and is co-author of the books Strategies of Corporate Communications and Marketing for Healthcare Institutions.

Golden rules: “If you think you can do something or you can’t, you are right. Think big. Enjoy the moment. There are no problems, just situations. Her favorite motto is: If you can do something or you can’t, you are right.“

 

Andrea Květoňová, CFO – BAKALA CROSSROADS PARTNERS

 je finanční ředitelkou společnosti Bakala Crossroads Partners. Svou profesní kariéru zahájila v roce 1999 v oddělení auditu společnosti  PricewaterhouseCoopers. Odtud v roce 2005 přešla do společnosti Nokia / Nokia Siemens Networks, ve které měla na starosti oddělení  financí a kontrolingu nejprve v České a Slovenské republice, následně působila ve stockholmské kanceláři této společnosti, se zodpovědností za  řízení financí a kontrolingu v regionu Skandinávie a Pobaltí. Andrea vystudovala Ekonomickou fakultu Vysoké školy báňské – Technické  univerzity v Ostravě a je členem FCCA ve Velké Británii. Je vdaná a má dceru.

Zlatá pravidla: „Pracuj vždy jen s plným a upřímným nasazením a zájmem. K odpočinku přistupuj stejně zodpovědně. Naslouchej, raději než mluv. Hovoříš-li, pak jasnou řečí.“

 

Jindřich Minx CEO I2M

 Je absolvent ČVUT v Praze. Prošel řadou manažerských pozic, autorem mnoha originálních poradenských technik a konceptů. Zaměřuje se na  strategické řízení, finančního řízení, optimalizaci procesů, řízení rizik a rozvoje systému řízení. Jako poradce a lektor pracoval pro desítky tuzemských  i zahraničních firem. V současné době je jednatelem a ředitelem poradenské a tréninkové firmy i2M ( i2M dříve Inventa Consulting).

 

 

 

Eva Vencovská CEO – NUTRICIA

 pracuje jako generální ředitelka Nutricia Advanced Medical Nutrition pro ČR a SR od roku 1993 a členkou představenstva Nutricia a.s. Od  roku 2010 je zároveň předsedkyní Asociace výrobců klinické výživy v ČR i v SR.

Absolvovala SEŠ v Liberci a o 10 let později vystudovala management a posléze získala titul MBA na britské OUBS.

Po 8 letech práce v zahraničním obchodě (z toho 4 roky na Obchodním oddělení čs. velvyslanectví v Haagu) a ročním angažmá v české  soukromé obchodní společnosti spoluzakládala zastoupení společnosti Nutricia v ČR. Postupně prošla mnoha pozicemi, věnovala se prodeji,  marketingu, ale zejména spolupráci s lékařskou veřejností v oblasti kojenecké výživy. Po roce 2003, kdy se společnost celosvětové rozdělila,  vybrala si část bližší farmacii (enterální klinická výživa a přípravky pro pacienty se speciálními poruchami).

Za dobu jejího vedení obrat vzrostl více než 20x, společnost má 70 zaměstnanců a dlouhodobě vykazuje dvouciferný meziroční růst.V roce 2010 Nutricia a.s. získala ocenění Zaměstnavatel roku mezi malými a středními společnostmi (do 250 zaměstnanců) v ČR (Hewit) a v témže průzkumu obsadila 10. místo ve střední Evropě.

Zlatá pravidla: „Nikdy se nebát obklopit se lidmi, o kterých si myslím, že jsou lepší než já. Nejen že to přispěje výsledku společnosti, ale poslouží k růstu vás obou a v neposlední řadě zvýší vaši přirozenou autoritu.“ „Buďte sama sebou a veďte osobním příkladem – organizace je obrazem svého vedení.“

 

Magdalena Souček CEO ERNST&YOUNG

 Magdalena Souček je vedoucí partnerkou Ernst & Young v České republice. V letech 2006 až 2008 byla prezidentkou Americké obchodní  komory v České republice. V roce 2007 získala titul Nejvlivnější žena byznysu v anketě deníku Hospodářské noviny. Magdalena Souček v roce  1980 emigrovala do USA, kde vystudovala University of Massachusetts. Tam v roce 1983 nastoupila jako asistent auditora. Do České  republiky se vrátila ihned po Sametové revoluci v roce 1990 a založila českou pobočku Artur Andersen v Praze, kde vybudovala auditorskou,  účetní a oceňovací praxi. V roce 2002 byla pobočka začleněna do mezinárodní sítě poradenské společnosti Ernst & Young. Magdalena má titul  Certified Public Accountant a je členkou American Institute of Certified Public Accountants. Je také českou auditorkou a členkou Komory  auditorů České republiky. Během své více než dvacetileté praxe se jako partner účastnila celé řady projektů pro přední české i mezinárodní společnosti. Magdalena Souček má dospívající dceru. Mezi její koníčky patří cestování, vinařství, lyžování, golf a koně.

Zlatá pravidla:Dívej se dopředu a neztrácej čas a energii nad tím co bylo nebo bývalo mohlo být. Obklopte se kvalitními a kvalifikovanými lidmi, kteří do všeho, co dělají, dávají ještě něco navíc.“

 

Janka Vozárová CEO & Board member – BARRANDOV TELEVIZNÍ STUDIO

 Vystudovala VŠE v Bratislavě. Pracovala ve společnostech Chemko Strážske a VSŽ Košice. Deset let byla CFO a místopředsedkyní  představenstva METALIMEX a.s. V roce 2003 byla oceněna titulem „Lady Pro“ v TOP 100. Ve společnosti Barrandov Studio a. s. působila  od roku 2007 jako CFO a místopředsedkyně představenstva a od května 2008 zde zastává funkci CEO a předsedkyně představenstva. Je též  CEO a předsedkyní představenstva Barrandov Televizní Studio a. s. Je vdaná, má dva syny a jejími zálibami jsou lyžování, tenis a turistika.

 Zlatá pravidla: „Perfektní a spolehlivý team. Nic v životě není zadarmo.“

 

 

 

Olga Girstlová, CEO-FLEXIBUILD

 1995 – Manažerka – podnikatelka roku, 1997 – Křišťálové srdce za etiketu v podnikání, 1999 – Ocenění společností Star Group, vedoucí  podnikatelka světa – za stř. Evropu – Česká republika (bylo oceněno 50 žen z celého světa), 2000 – Manažerka roku, 2005 – Žena roku 2005  v kategorii Business

Dlouhodobě usiluje o vytváření vhodných podmínek pro podnikání žen – aktivně působí v pozici prezidentky MAPM – Moravské asociace  podnikatelek a manažerek. Je prezidentkou Mezinárodní konference žen a kreativních osobností třetího tisíciletí 2000 – 2002 Praha, 2003 – Bratislava, 2004 – Brno

Zahraniční stáže a aktivity: 2007 – Mezinárodní program Eisnhower Fellowship, program v USA zaměřen na podnikání a vzdělávání podnikatelů; 2 měsíční stáž na předních amerických univerzitách – Harvard, MIT, Boston, RPI, Standford, Wharton; Projekt Green economy – recyklace. Pravidelné přednášení na odborných konferencích na téma – řízení znalostí, společnost jako živý organismus a na téma Going to green – recyklace odpadů na vznik nových výrobků. Aktivní účast na 6. mezinárodní konference 21. 5. – 22. 5. 2010 New York – Jak můžou ženy podnikatelky pomoc čelit světové krizi? 7. mezinárodní konference – 9. 5. – 10. 5. 2011 Nairobi, Kenia – Ženy – Ekonomická brána do Afriky

Vzdělání: 1979 – 1985 – Elektrotechnická fakulta FE VUT Brno, titul Ing., zaměření: elektrotechnické materiály. 02/2010 – Složení státní doktorandské zkoušky v oblasti Ekonomika a Management, Univerzita Tomáše Bati, Zlín a získání titulu Ph.D.

Zlatá pravidla: „Šťastná žena, dělá šťastné své okolí. Pravidlo 7S: správný člověk na správném místě ve správný čas za správné peníze ve správně nastaveném pracovním procesu se správnými výstupu a se správnou mírou zisku.“

 

Monika Horníková CEO – GLAXOSMITHKLINE

vystudovala farmaceutickou fakultu University Komenského v Bratislavě. Po čtyřech letech práce v Národním  onkologickém ústavu v Bratislavě působí od roku 1992 ve farmaceutickém průmyslu. V roce 1995 byla pověřena vedením pobočky společnosti  GlaxoWellcome na Slovensku a realizací její lokální akvizice. Po fúzi společnosti GlaxoWellcome se společností SmithKline Beecham v roce  2001 byla jmenována generální ředitelkou nově vzniklé společnosti GlaxoSmithKline. Od roku 2006 vedla také pobočky v Estonsku a  Lotyšsku, kde by poveřena zásadními organizačními změnami.

Mezi její přední úspěchy ve vedení společnosti GSK patří opakovaně ocenění za nejlepšího zaměstnavatele na Slovensku  a ocenění TOP firemní filantrop. V letech 2003 – 2007 úspěšně působila jako předsedkyně představenstva Slovenské asociace farmaceutických společností (SAFS) v čase největších reformních změn na Slovensku. Krátkodobě působila v mnohých asociacích, etických komisích, správních a dozorčích radách.

V roce 2007 byla jmenována generální ředitelkou společnosti GlaxoSmithKline, spol. s r. o. v České republice a je též zodpovědná za vedení Onkologické divize společnosti GlaxoSmithKline pro střední Evropu. Během jejího působení česká pobočka GSK byla oceněna nejenom za své přínosné filantropické aktivity, ale taky uspěla v žebříčku nejlepších zaměstnavatelů na 4. míste v roce 2008.

Je vdaná a má dvě dcery. Mezi její záliby patří sporty, literatura a hudba, dříve se profesionálně věnovala tanci a obhájila s manželem titul mistrů Slovenska ve standardních tancích, jako i titul mistrů České republiky v 10. tancích.

Zlatá pravidla:„Poznanie seba samého a odvaha prijať sa je začiatok cesty. Iba zlé časy a nové expozície nás robia lepšími.“

 

Katarína Brončeková, People VicePresident – VODAFONE

ve Vodafonu působí na pozici viceprezidentky pro HR od září 2007. HR se však věnuje již 12 let. Svoji kariéru začínala v oblasti výběru  zaměstnanců pro konzultační firmu Personnel Management Consulting. Později se touto problematikou zabývala ve společnosti Orange  Slovensko. Postupně přešla k oblasti vzdělávání zaměstnanců, kterému se věnovala také ve společnosti Dell a T-Mobile Slovensko, kde jako  Senior manažerka připravovala koncepce rozvoje a vzdělávání zaměstnanců. Od roku 2005 ve společnosti T-Mobile Slovensko zodpovídala za  celou oblast HR. Volný čas Katarína tráví především se svojí rodinou. Ráda sportuje, chodí po horách, navštěvuje festivaly a pracuje na  zahrádce.

Zlatá pravidla: Úspech si treba aktívne vybojovať a nečakať, že niekto si všimne a náhoda či šťastie to zariadia. Pre dosiahnutie dlhodobého úspechu je potrebné mať predovšetkým rovnováhu v osobnom živote a nevzdávať sa svojich osobných cieľov.“

 

Klára Starková, Board Member – GENERALI PPF HOLDING

 Klára Starková se narodila v roce 1972 v Liberci. Hned po roce 1989 si prostřednictvím půjčky sama financovala pětileté univerzitní studium ve  Vídni, kde byla jedním z prvních Českých studentů. Během studií na Wirstchaftsuniversitaet ve Vídni se věnovala kapitálovým trhům a statistice,  ze které psala též diplomovou práci. Studium ukončila titulem Magistr s výborným prospěchem, a byla honorována Rakouskou obchodní  komorou jako nejlepší student ročníku. Po návratu do Čech vystudovala M.B.A. program na US Business School v Praze. V roce 1996  nastoupila jako analytik do pražské kanceláře firmy McKinsey and Company, světové jedničky ve strategickém poradenství, kde strávila 11 let.  Během práce v McKinsey se věnovala oboru bankovnictví a pojišťovnictví, a byla zvolena partnerkou firmy. Jako partnerka vedla pro McKinsey evropskou expertní skupinu zaměřenou na bankovnictví pro malé podniky a podnikatele, a byla součástí vedení odborné skupiny pro finanční instituce. Po úspěšné kariéře v McKinsey se stala členem výkonného vedení Generali PPF Holdingu, kde působí doposud. Jako člen vrcholového vedení zde má na starosti rozvoj organizace, lidské zdroje, a aktivity Generali PPF Holdingu v Polsku a na Slovensku.“

Zlatá pravidla:Šířit pozitivní přístup, energii a nadšení. Soustředit se na důležité věci a ty nikdy nevzdávat. Transparentní a kolegiální přístup k zaměstnancům a manažerům všech úrovní.“

 

Vera Maria Budway Strobach Diversity&Inclusion Manager ČESKÁ SPOŘITELNA

is Program Manager for Corporate Culture and Diversity at Česká spořitelna, the largest retail bank in the  Czech Republic and member of the Austrian Erste Financial Group. She is responsible for designing, implementing and monitoring a  comprehensive corporate culture change program for the organization, as well as a program to foster diversity and inclusion. Prior to joining  Česká spořitelna in December 2006, Ms. Budway-Strobach spent over 10 years serving as Senior Political Advisor on Balkan affairs to  multilateral organizations in Vienna, Geneva and Brussels. She received Master’s Degrees in Political Science and International Relations from  Georgetown University (Washington, DC). Ms. Budway-Strobach is President-elect (2011) of Rotary International Prague and serves on the  boards of the Česká spořitelna Foundation (Nadace CS) and the Institute for Stability and Development (Prague). She is also active in the  American Chamber of Commerce, Czech Republic.

Golden rules„Keep emotions out of business and do not take things personely. Stay true to yourself and lead by example.“

 

Petra Janíčková, Executive Director – BRITISH CHAMBER OF COMMERCE

 Petra Janíčková vystudovala ekonomii a management na VŠP a Fakultu multimédií a komunikací na Baťově univerzitě. Manažerské zkušenosti  získala jako ředitelka největší mezinárodní jazykové školy Berlitz. Pracovní zkušenosti ze zahraničí nabyla v Turecku, kde pracovala pro  společnost Fischer jako překladatelka a průvodce. V Britské obchodní komoře pracuje 4 roky, v současné době na pozici výkonné ředitelky.  Je členkou Board of Trusties Fóra 50%.

Hovoří anglicky, německy a španělsky. Miluje tajemství a magii.

 

 

 

 

Štěpánka Duffková, HR Director – PROVIDENT FINANCIAL

 Pohybuje se v oblasti lidských zdrojů přes 11 let. Od roku 1997 pracovala jako ředitelka pro lidské zdroje ve společnostech Sodexho,  Carrefour a Delvita. Po krátkém působení v GE Money přešla do společnosti Provident Financial, kde je členkou vedení a je zodpovědná za  oblast HR a Vzdělání a rozvoje.

 

 Zlatá pravidla: „Nic není nemožné. Co nezabijí, posiluje“